Skip to content

Wędrówka po Lanzarote: Camino de los Gracioseros i Volcan de la Corona

CAMINO DE LOS GRACIOSEROS

Dla widoków na archipelag Chinijo warto zejść 600 m w dół do poziomu morza, a następnie wspiąć się tą samą trasą w górę, żeby dotrzeć na plażę del Risco i Salinas del Rio. Drogi na skróty nie ma. Zejście szlakiem w dół urwiska kiedyś było jedyną drogą, którą mieszkańcy dostawali się z La Graciosa w głąb Lanzarote. Poza widokami z krateru Mancha Blanca, to jest najpiękniejsze co na tej wyspie można zobaczyć. Trasa skutecznie zniechęca turystów albo jest zbyt słabo rozreklamowana, dzięki czemu można mieć tę część wyspy niemal dla siebie.

Jak dostać się na szlak?

Zgodnie z przewodnikowym opisem, należy skierować się z miasteczka Ye w kierunku Guinate (drogą LZ-201), a po kilometrze skręcić w biegnącą na północ LZ-202. Później pierwsza w lewo Calle de las Rositas. Trzeba podejść w kierunku wybrzeża i nad samym brzegiem urwiska rozpoczyna się szlak.

Cała wędrówka zajęła nam ok. 3,5 godziny. Ale można tam zaplanować znacznie więcej czasu.

DSC_1097

DSC_1114

DSC_1101

DSC_1126

DSC_1138

DSC_1129

DSC_1140

VOLCAN DE LA CORONA

Trasa rozpoczyna się nieopodal kościoła w miasteczku Ye (gdzie można również zaparkować). Szlak wskazuje drogowskaz, bez problemu można go zlokalizować. W tempie spacerowiczów 1,5 godziny wystarczy. Widoki nie są tak zniewalające jak w przypadku Camino de los Gracioseros czy szlaku na Mancha Blanca, ale też podejście znacznie łatwiejsze.

DSC_1056

DSC_1061

DSC_1063

DSC_1069

DSC_1073

DSC_1078

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *